Kde sa konajú lekcie španielčiny? 

Individuálne hodiny španielčiny momentálne prebiehajú iba on-line cez Skype/Whatsapp/Facetime/Messenger. 

Koľko stoja individuálne lekcie? 

Za lekcie španielčiny sa platí vopred, formou predplatného, minimálne na 10 lekcií. Samozrejme, daná cena sa uhrádza sa až po prvej lekcii, ktorá je nezáväzná a uhrádza sa samostatne, aby ste skúsili, či sa Vám môj systém pozdáva a či Vám vyhovuje. 

Môžem dostať zľavu? 

Áno, v prípade predplatného 20 a viac lekcií je zľava 10 % 🙂

Čo všetko je v cene? 

  • dohodnutý počet individuálnych lekcií španielčiny ušitých na mieru
  • obsah lekcií úplne prispôsobený Vaším individuálnym potrebám, vďaka čomu budete môcť ľahko sledovať svoj progres 🙂
  • samozrejmosťou je poskytnutie všetkých potrebných študijných materiálov na lekciách
  • rôznorodé doplnkové materiály pre samoštúdium v papierovej a/alebo elektronickej forme a mnoho ďalšieho

Za aký čas si musím minúť predplatené lekcie? 

Hodiny španielčiny sa konajú vždy v čase podľa našej dohody. Termíny sú úplne prispôsobené Vám. Je super mať 1-2 lekcie za týždeň, ale to, prirodzene, záleží na Vašej agende. Ak napríklad odídete na dovolenku, máte toho veľa v práci, alebo sa z akéhokoľvek dôvodu nemôžete zúčastniť španielčiny, lekcie Vám neprepadnú.

Máme zároveň jednu obyčaj: lekcie z Vášho balíčka lekcií by mali byť uskutočnené do roka od jeho zakúpenia. To znamená, že ak si napríklad v auguste 2020 kúpite balíček 20 lekcií, mali by ste ich absolvovať do augusta 2021.

Čo v prípade, že nebudem môcť prísť na hodinu?

Lekcie prebiehajú v dohodnutých termínoch, ktoré si buď stanovíme vopred na pravidelné dni a časy v týždni, alebo sa vždy dohodneme priebežne. Ak ochoriete, alebo sa vám zmenia plány a nebudete môcť prísť na hodinu, môžete si ju bez problémov presunúť na inokedy. Je potrebné informovať ma o tejto zmene aspoň 24 hodín pred dohodnutou lekciou. V prípade zrušenia hodiny na poslednú chvíľu (teda menej ako 24 hodín vopred) sa však lekcia ráta ako uskutočnená. 

Za ako dlho sa naučím po španielsky?

Vynikajúca otázka. Verím, že aby boli hodiny španielčiny efektívne, je kľúčové nájsť správny pomer medzi učením a zábavou, aby bol čas na hodnách pre Vás príjemný. Medzi rozprávaním, čítaním a gramatikou, aby ste boli schopní nielen rozumieť, ale predovšetkým sami rozprávať a vyjadrovať svoje myšlienky v cudzom jazyku. Medzi časom stráveným na lekcii a domácou prípravou, ktorá spočíva napríklad v napísaní domácej úlohy, vypočutí podcastu, pozretí videa, atď.

Mám skúsenosti, že najefektívnejšie napredujú študenti, ktorí mávajú aspoň 2 lekcie za týždeň a zároveň sú ochotní pre svoj rozvoj urobiť aj niečo navyše: počúvajú podcasty, sledujú filmy a seriály v španielčine, čítajú články,…

Základy jazyka sa dajú naučiť povedzme za 3-4 mesiace. Na mierne pokročilú úroveň sa potom dostanete zhruba za  ďalšie 2-3 mesiace a následne to už ide rýchlo. Najťažšie je vždy začať a pochytiť základy gramatiky, bežnú slovnú zásobu, pochopiť tvorenie viet, otázok,…

Napríklad, ak sa chcete naučiť základy španielčiny kvôli cestovaniu, odporúčam začať sa chodiť na lekcie aspoň 2-3 mesiace pred vycestovaním, pričom ideálna frekvencia je 1-3 lekcie týždenne.

Perfektne sa naučiť po španielsky sa dá aj za necelý rok, ako to bolo napríklad s Peťkou.

Samozrejme, vždy platí, že je lepšie učiť sa pomaličky, ako vôbec.  😉 

Učíš aj dvojice/trojiceAj vo firmách? Robíš aj skupinové kurzy?

Áno, samozrejme! V prípade špecifických požiadaviek (viac študentov na hodine, mentoring, konzultácie, firemný kurz, príprava na pohovor, jednorazová príprava na skúšku, dochádzanie za Vami, atď.) ma kontaktujte na mail kristina@lekciespanielciny.sk alebo na +421918970219 a rada Vám pripravím ponuku na mieru.