Aké typy kurzov poskytuješ?

Každý študent je iný. Verím, že aby pre Vás výučba bola príjemná a efektívna, je veľmi dôležitý individuálny prístup. Preto Vám obsah lekcií aj tempo výučby doslova šijem na mieru. Tu sú niektoré z kategórií výučby španielčiny, ktorým sa venujem:

 • španielčina pre úplných začiatočníkov 🇪🇸
 • španielčina pre pokročilých, až do úrovne C2
 • cestovateľská španielčina 🧳 
 • biznis španielčina 🏢 
 • konverzácie a minikonverzačky 🗣
 • gramatické maratóny 📚
 • španielčina pre mamičky/oteckov s deťmi 🤱
 • španielčina pre dvojice 👫
 • prípravy na certifikáty (DELE, SIELE,…) a štátne skúšky zo španielčiny 🎓
 • príprava na prijímacie pohovory 💼
 • doučovania pre študentov základných, stredných škôl a bilingválnych gymnázií 🏫

Kde sa konajú lekcie španielčiny?

Individuálne hodiny španielčiny momentálne prebiehajú iba on-line – napríklad cez Skype/Whatsapp/Facetime/Messenger.

Ako si môžem dohodnúť termín prvej hodiny?

Rezervácia termínu prvej lekcie prebieha na základe dohody. S radosťou Vám zašlem kalendár aktuálnych dostupných termínov a nájdeme termín, ktorý Vám bude najlepšie vyhovovať. Prvá lekcia je nezáväzná a uhrádza sa samostatne.

Na prvej lekcii máme priestor na vzájomné spoznanie sa. Môžete si na nej skúsiť, či sa Vám môj systém a štýl výučby páči. Preberieme vaše predstavy, nápady, želania a očakávania od kurzu. Ak ste začiatočník, už po prvej hodine sa budete vedieť po španielsky predstaviť a povedať pár jednoduchých viet. Ak už máte so španielčinou skúsenosti, prvá hodina slúži na to, aby som zistila Vašu aktuálnu úroveň pri príjemnej konverzácii (samozrejme, po španielsky) a skrz rôzne aktivity, ktoré mám pripravené.

Koľko stoja on-line individuálne lekcie?

Lekcie sa uhrádzajú formou predplatného, buď na 10, alebo na 20 lekcií dopredu. V cene je individuálny študijný plán vytvorený Vám na mieru, mentoring, a, samozrejme, všetky potrebné študijné materiály a mnoho ďalšieho. Lekcie prebiehajú v čase dohody, v termínoch, ktoré Vám vyhovujú. Samozrejmosťou je flexibilita. Cenník individuálnych lekcií pre rok 2020:

Čo všetko je v cene?

 • dohodnutý počet individuálnych lekcií španielčiny ušitých na mieru
 • obsah lekcií úplne prispôsobený Vaším individuálnym potrebám a prianiam, vďaka čomu budete môcť ľahko sledovať svoj progres
 • samozrejmosťou je poskytnutie všetkých potrebných študijných materiálov
 • rôznorodé doplnkové materiály pre samoštúdium
 • mentoring, konzultácie a mnoho ďalšieho

Môžem dostať zľavu?

Áno, v prípade predplatného 20 a viac lekcií si môžete uplatniť zľavu 10%.

Chcem iba kecať po španielsky, ale nemám čas na pravidelné hodiny. Čo mi poradíš?

Ak je pre vás ťažké nájsť si čas na pravidelnú výučbu, ale napriek tomu by ste radi rozvíjali svoju španielčinu, sú tu pre vás charlas – mini-konverzačky. Charlar znamená v španielčine kecať, takže sú to krátke debatky o čomkoľvek. 🙂 Stihnete ich aj počas pauzy pri káve alebo doma popri varení, fantázii sa medze nekladú. Stačí, ak si vo svojom programe nájdete 20 minút, počas ktorých si zavoláme, s videom alebo bez neho, a príjemne sa porozprávame v španielčine. Frekvencia aj čas mini-konverzačiek je úplne na vás. Je vhodné, aby ste mali v španielčine aspoň úroveň A2.

Učíš aj osobne?

Áno, vybrané dni v týždni učím aj osobne na Zochovej ulici v Bratislave, prípadne v niektorej z príjemných kaviarní v okolí Palisád a Panenskej ulice. Osobné lekcie sú určené najmä študentom, ktorí uprednostňujú bezprostredný kontakt. V prípade záujmu Vám zašlem kalendár aktuálnej dostupnosti termínov. (Poznámka: momentálne nových študentov prijímam iba na lekcie on-line).

Za aký čas si musím minúť predplatené lekcie?

Hodiny španielčiny sa konajú vždy v čase podľa našej dohody. Termíny sú úplne prispôsobené Vám. Pre efektívny progres je super mať aspoň jednu hodinu za týždeň, ale to, prirodzene, záleží na Vašej agende. Ak napríklad odídete na dovolenku, máte toho veľa v práci, alebo sa z akéhokoľvek dôvodu nemôžete zúčastniť španielčiny, lekcie Vám neprepadnú. Lekcie z Vášho balíčka lekcií by mali byť uskutočnené do 6 mesiacov od jeho zakúpenia. To znamená, že ak si napríklad v novembri 2020 kúpite balíček 10 lekcií, mali by ste ich absolvovať do konca mája 2021.

Čo v prípade, že potrebujem zrušiť hodinu? Ako funguje zmena termínu?

Lekcie prebiehajú v dohodnutých termínoch, ktoré máme buď stanovené vopred na pravidelné dni a časy v týždni, alebo sa vždy na termínoch dohodneme priebežne. Ak ochoriete, alebo sa vám zmenia plány a nebudete môcť mať hodinu, môžete si ju bez problémov presunúť na inokedy. Je potrebné informovať ma o tejto zmene aspoň 24 hodín pred dohodnutou lekciou. V prípade zrušenia hodiny na poslednú chvíľu (teda menej ako 24 hodín vopred) sa však lekcia ráta ako uskutočnená.

Za ako dlho sa naučím po španielsky?

Vynikajúca otázka. Verím, že aby boli hodiny španielčiny efektívne, je kľúčové nájsť správny pomer medzi učením a zábavou, aby bol čas na hodnách pre Vás príjemný. Medzi rozprávaním, čítaním a gramatikou, aby ste boli schopní nielen rozumieť (pasívne ovládanie španielčiny), ale predovšetkým sami rozprávať a vyjadrovať svoje myšlienky v cudzom jazyku (aktívne ovládanie španielčiny). Je kľúčové nájsť rovnováhu medzi časom stráveným na lekcii a domácou prípravou, ktorá spočíva napríklad v napísaní domácej úlohy, vypočutí podcastu, pozretí videa, atď.

Mám skúsenosti, že najefektívnejšie napredujú študenti, ktorí mávajú aspoň 2 lekcie za týždeň po 60 minút a zároveň sú ochotní pre svoj rozvoj urobiť aj niečo navyše: počúvajú podcasty, sledujú videá, filmy a seriály v španielčine, čítajú články, využívajú metódu goldlist a podobne… Myslím si, že je skvelé, ak je jazyk vašou záľubou a okrem lekcií so mnou sa španielčine venujete každý deň aspoň 15 minút.

Snaha, ktorú vložíte do svojho vzdelávania, sa vám vyplatí. O tejto téme som napísala článok na mojom blogu, odporúčam prečítať si ho 🙂

Perfektne sa naučiť po španielsky sa dá aj za necelý rok, ako to bolo napríklad s Peťkou.

Samozrejme, vždy platí, že je lepšie učiť sa pomaličky, ako vôbec.  Najdôležitejšie je, aby ste si to užívali, aby Vás hodiny bavili a preto sa úplne prispôsobím Vášmu tempu. 😉 

Ako je to s parkovaním? 

Parkovanie zadarmo aj pre nerezidentov nájdete na priľahlých uliciach Partizánska, Hlavatého a Bradlianska. Platené parkovanie sa nachádza napríklad v City garáži na Zochovej ulici. 

Ako sa k Tebe dostanem, ak pôjdem MHD?

V prípade, že uprednostňujete MHD, najbližšie zastávky sú Zochova (31, 39, 80, 83, 84, 93, 94, 147, 184), Partizánska (203, 207) a Kapucínska (9). 

Učíš aj dvojice alebo skupinky? Robíš aj kurzy pre firmy? A čo biznis španielčina?

Áno, samozrejme! V prípade špecifických požiadaviek (viac študentov na hodine, mentoring, konzultácie, firemný kurz, príprava na pohovor, jednorazová príprava na skúšku, dochádzanie za Vami, atď.) ma kontaktujte na mail kristina.uhnakova@gmail.com alebo pošlite správu na +421918970219 a rada Vám pripravím ponuku na mieru.