Čo je to mentoring?

Mentoring funguje na princípe Vašej samostatnej práce pod mojím vedením. Prakticky to prebieha tak, že 1 x za týždeň odo mňa dostanete materiály pre samoštúdium (napríklad článok, video, podcast, vysvetlenie gramatiky) a zadania na individuálnu prácu. Po týždni Vám vypracované úlohy skontrolujem a opravím. Dám vám spätnú väzbu a zašlem materiály a zadania na ďalší týždeň.

Mentoring je vhodný pre milovníkov španielčiny, ktorí sa chcú jazyk učiť samostatne, ale chcú mať stratégiu, systematickú podporu, tie najlepšie materiály a spätnú väzbu. Mentoring je vhodný tiež ako doplnok k online výuke 1:1, ak sa chcete vzdelávať nad rámec bežných domácich úloh, urýchliť váš progres, alebo len tak, pre radosť. 🙂
Úlohy môžu byť zamerané na konkrétnu tému, ktorá vás baví/chcete sa v nej zlepšiť, alebo na kombináciu viacerých aspektov jazyka. Môže to byť gramatika, rozširovanie slovnej zásoby, práca s videami, textami, podcastami, písanie, atď.
Mentoring môže, ale nemusí súvisieť s témami preberanými na klasických lekciách. Môžete si vybrať, či sa chcete zdokonaľovať v porozumení videám, podcastom, textom, v písaní či gramatike. So študentami, ktorí majú mentoring, sa na na lekciách viac venujeme konverzácii a rozvíjaniu prezentačných schopností.
Stačí vám motivácia a internet. Pracujeme v zdieľanom priečinku Google Drive, kde si vytvárame virtuálny pracovný zošit. V ňom nájdete každý týždeň všetky materiály (audionahrávky, videá, textové súbory, pracovné listy a podobne). Ak s Google Drive zatiaľ nemáte skúsenosti, nevadí – rada Vám na úvodnom stretnutí všetko ukážem a vysvetlím. 🙂
Napíšte mi mail na kristina.uhnakova@gmail.com a dohodneme si zoznamovací videohovor. Toto stretnutie trvá približne 15-20 minút a slúži na to, aby sme prebrali Vašu predstavu a priania. V krátkej konverzácii zistím Vašu úroveň v španielčine, pokecáme o tom, čo Vás baví a čo nie a na čo by ste sa chceli v mentoringu zamerať. Následne pre Vás pripravím materiály na prvý týždeň, aby ste si prakticky vyskúšali, ako vyzerajú úlohy a ako vlastne ten mentoring prebieha. 🙂 Po týždni Vám vypracované úlohy skontrolujem, opravím a dám spätnú väzbu. Mentoring na prvý týždeň je nezáväzný a stojí 25 eur. Ak sa Vám bude páčiť, nasledujúce mentoringy si môžete predplatiť vo forme balíčka na 4, 8 alebo 12 týždňov.
Samozrejme! Mentoring na prvý týždeň je nezáväzný a stojí 25 eur. V cene je krátky úvodný hovor, materiály a zadania, ich kontrola a spätná väzba. Ak sa Vám bude páčiť, nasledujúce mentoringy si môžete predplatiť vo forme balíčka „sangría“, „tapas“ alebo „paella“, teda na 4, 8, alebo 12 týždňov.
Mentoring na prvý týždeň stojí 25 eur. Je nezáväzný a uhrádza sa samostatne. Mentoring na ďalšie týždne si môžete predplatiť vo forme balíčka na 4, 8 alebo 12 týždňov. Za mentoring sa platí prevodom po vystavení faktúry.
Ak svoje úlohy v niektorom týždni nestihnete vypracovať, môžete mi ich odoslať na kontrolu neskôr. V prípade choroby alebo dovolenky platí pravidlo individuálnej dohody. 🙂
Mentoring je vhodný pre študentov, ktorí už ovládajú aspoň základy španielčiny. Ak ste začiatočník, odporúčam Vám aspoň počas prvých mesiacov skombinovať online lekcie 1:1 s mentoringom, aby ste sa rozhovorili, zvykli si na správnu výslovnosť a naučili sa reagovať v jednoduchej konverzácii.
Výhod mentoringu je veľa a preto sa medzi študentami teší čoraz väčšej obľube. Spomeniem tie hlavné benefity:
  • pracujete svojím tempom
  • dostávate na mieru pre vás namixované tie najlepšie zdroje a materiály
  • aktivity, ktoré robíte, sú vyvážené, majú štruktúru a systém
  • máte profesionálne vedenie, kontrolu a spätnú väzbu
  • vaše učenie má systém
  • nestrácate čas, nemusíte ísť metódou pokus-omyl v hľadaní tej správnej metódy
  • nestrácate peniaze kupovaním výukových materiálov, ktoré vám nakoniec nemusia vyhovovať
Mentoring funguje na báze samoštúdia, takže v ňom netrénujete konverzáciu. Preto ho študenti radi kombinujú s minikonverzáciami.