Mentoring

Mentoring je najvýhodnejšou voľbou z hľadiska ceny a efektivity. Funguje na princípe vašej samostatnej práce pod mojím vedením. Je 100% časovo flexibilný, pretože vy sami si určujete, kedy budete na úlohách pracovať. Prakticky to prebieha tak, že 1 x za týždeň odo mňa dostanete kvalitné materiály pre samoštúdium a zadania na individuálnu prácu. Po týždni Vám vypracované úlohy skontrolujem a opravím. Dám vám spätnú väzbu, namotivujem vás a zašlem vám materiály na ďalší týždeň.

Ešte skôr, ako začneme s mentoringom, si dáme krátku videokonzultáciu, na ktorej sa spoznáme, zistím vašu úroveň v španielčine, preberieme vaše ciele a očakávania. Aktivity, ktoré budete dostávať, budú totiž šité na mieru pre vás, podľa toho, čo vás baví a kam by ste sa chceli v španielčine posunúť.

Úvodná konzultácia a mentoring na prvý týždeň

Mentoring na 4 týždne

Mentoring na 8 týždňov

Mentoring na 12 týždňov

Často kladené otázky

a odpovede na ne nájdete tu

Je pre mňa mentoring vhodný?
Chcete sa učiť španielčinu svojím tempom, mať stratégiu, systematickú podporu, najlepšie materiály a spätnú väzbu? V tom prípade je pre vás mentoring úžasná voľba.? Mentoring je vhodný tiež ako doplnok k online výuke 1:1, ak sa chcete vzdelávať nad rámec bežných domácich úloh, urýchliť váš progres, alebo len tak, pre radosť.
Aké úlohy budem dostávať?
Úlohy môžu byť zamerané na konkrétnu tému, ktorá vás baví/chcete sa v nej zlepšiť, alebo na kombináciu viacerých aspektov jazyka. Môže to byť gramatika, rozširovanie slovnej zásoby, práca s videami, textami, podcastami, písanie, atď.
Aké technické vybavenie potrebujem?
Stačí vám motivácia a internet. Pracujeme v zdieľanom priečinku Google Drive, kde si vytvárame virtuálny pracovný zošit. V ňom nájdete každý týždeň všetky materiály (audionahrávky, videá, textové súbory, pracovné listy a podobne). Ak s Google Drive zatiaľ nemáte skúsenosti, nevadí – rada Vám na úvodnom stretnutí všetko ukážem a vysvetlím a čoskoro uvidíte, že je to všetko veľmi jednoduché a intuitívne. ? PS: Ak k máte radšej tradičné metódy, materiály si môžete aj vytlačiť a písať perom.
Koľko času na to budem potrebovať?
Materiály a aktivity, ktoré vám budem posielať, vám môžu zabrať 1-3 hodiny týždenne. Záleží to na dohode.
Budem aj rozprávať?
Jasnačka. 🙂 Súčasťou týždenne aktivít je aj nahrávanie krátkych audio alebo videonahrávok, ktoré si pokojne sami pripravíte, pošlete mi a dostanete odo mňa spätnú väzbu, ktorá tiež vo forme nahrávky. 
Ako si môžem dohodnúť mentoring?
Napíšte mi cez formulár alebo mailom na kristina.uhnakova@gmail.com a dohodneme si zoznamovací videohovor. Toto stretnutie trvá približne 20 minút a slúži na to, aby sme prebrali Vašu predstavu a priania. V krátkej konverzácii zistím Vašu úroveň v španielčine, pokecáme o tom, čo Vás baví a na čo by ste sa chceli v mentoringu zamerať. Následne pre Vás pripravím materiály na prvý týždeň, aby ste si prakticky vyskúšali, ako vyzerajú úlohy a ako vlastne ten mentoring prebieha.  Po týždni Vám vypracované úlohy skontrolujem, opravím a dám spätnú väzbu. Mentoring na prvý týždeň je nezáväzný a stojí 20 eur. Ak sa Vám bude páčiť, nasledujúce mentoringy si môžete predplatiť vo forme balíčka na 4, 8 alebo 12 týždňov.
Čo ak nestihnem vypracovať úlohy?
Nevadí. Ak svoje úlohy v niektorom týždni nestihnete vypracovať, môžete mi ich odoslať na kontrolu neskôr. 
Je mentoring pre mňa, ak som úplný začiatočník?
Z mentoringu najviac benefitujú študenti, ktorí už ovládajú aspoň základy španielčiny. Ak ste začiatočník, odporúčam Vám počas prvých týždňov skombinovať online lekcie 1:1 s mentoringom, aby ste sa rozhovorili, zvykli si na správnu výslovnosť a naučili sa reagovať v jednoduchej konverzácii.
Je mentoring pre mňa, ak som na vyššej úrovni (B2, C1,...)?
Jasné. Ak si chcete udržiavať vašu úroveň alebo sa posunúť na ešte vyšší level, môžeme sa zamerať na rozširovanie slovnej zásoby, vaše prezentačné schopnosti či profesionálny písomný prejav.
Aké sú výhody mentoringu?
  • 100% flexibilnosť, pretože sa učíte svojím tempom, vtedy, keď vám to vyhovuje
  • dostávate na mieru pre vás namixované tie najlepšie aktivity a materiály
  • úlohy, ktoré robíte, sú vyvážené, majú štruktúru a systém
  • máte profesionálne vedenie, podporu a spätnú väzbu
  • pretože mentoring vám pomôže vytvoriť si pozitívny návyk 
  • nestrácate peniaze kupovaním výukových materiálov, ktoré vám nakoniec nemusia vyhovovať
Aké sú nevýhody mentoringu?

Mentoring funguje na princípe samoštúdia a hoci každý týždeň dostávate aj úlohy na rozprávanie (napríklad nahhrať krátke audio alebo video v španielčine a v tejto forme odo mňa dostávate spätnú väzbu) netrénujeme v ňom konverzáciu v reálnom čase. V prípade chuti si však k mentoringu môžete dokúpiť balíček minikonverzácií a podporiť svoj progres.

 

 

kontakt

Sociálne siete nám ponúkajú viacero možností, ako sa môžeme spojiť. Vyberte si niektorú z nich a napíšte mi.