Španielčina pre samoukov: systematicky a s podporou.

Mentoring

Mentoring funguje na princípe vašej samostatnej práce s mojím vedením a podporou. Je 100% časovo flexibilný, pretože vy sami si určujete, kedy sa budete učiť.

Prakticky to prebieha tak, že 1 x za týždeň odo mňa dostanete kvalitné materiály pre samoštúdium a zadania na individuálnu prácu. Po týždni Vám úlohy skontrolujem a opravím. Dám vám spätnú väzbu, namotivujem vás a zašlem vám materiály na ďalší týždeň.

Ešte skôr, ako začneme s mentoringom, si dáme krátku videokonzultáciu, na ktorej sa spoznáme, zistím vašu úroveň v španielčine, preberieme vaše ciele a očakávania.

Úvodná konzultácia a mentoring na prvý týždeň

Mentoring na 5 týždňov

Mentoring na 10 týždňov

Mentoring na 20 týždňov

Mentoring v španielčine: aktivity šité na mieru pre vás a časová flexibilita.

Často kladené otázky

a odpovede na ne nájdete tu

Je pre mňa mentoring vhodný?
Chcete sa učiť španielčinu svojím tempom, mať stratégiu, systematickú podporu, najlepšie materiály a spätnú väzbu? V tom prípade je pre vás mentoring úžasná voľba. Mentoring je vhodný aj ako doplnok k online výuke 1:1, ak sa chcete vzdelávať nad rámec bežných domácich úloh, urýchliť váš progres, alebo len tak, pre radosť. 🙂
Aké úlohy budem dostávať?
Úlohy môžu byť zamerané na konkrétnu tému, ktorá vás baví/chcete sa v nej zlepšiť, alebo na kombináciu viacerých aspektov jazyka. Môže to byť gramatika, rozširovanie slovnej zásoby, práca s videami, textami, podcastami, písanie, atď. Pred začiatkom mentoringu si dáme úvodný zoznamovací videohovor, na ktorom sa spoznáme, poviete mi vaše priania a na základe nich vám pripravím úvodný mentoring, pri ktorom uvidíte, ako to prebieha.
AKÉ TECHNICKÉ VYBAVENIE POTREBUJEM?
Stačí vám počítač a internet. Pracujeme v zdieľanom priečinku Google Classroom. V ňom nájdete každý týždeň všetky materiály (audionahrávky, videá, textové súbory, pracovné listy a podobne). Ak s Google Classroom zatiaľ nemáte skúsenosti, nevadí – rada Vám na úvodnom stretnutí všetko ukážem a vysvetlím a čoskoro uvidíte, že je to všetko veľmi jednoduché a intuitívne. 🙂
KOĽKO ČASU NA TO BUDEM POTREBOVAŤ?
Množstvo a rozsah aktivít je nastavený tak, aby vám zabrali 1-2 hodiny týždenne. V prípade, že by ste chceli dostávať aktivity vo väčšom rozsahu, kontaktujte ma a rada vám pripravím cenovú ponuku.
BUDEM AJ ROZPRÁVAŤ?
Rozprávanie je veľmi dôležité a preto je prirodzenou súčasťou mentoringu španielčiny. Súčasťou zadaní bude aj nahrávanie krátkych audio alebo videonahrávok, ktoré mi budete posielať a následne odo mňa dostávať spätnú väzbu, ktorá bude tiež vo forme nahrávky. 🙂
AKO SI MÔŽEM DOHODNÚŤ MENTORING?
Napíšte mi správu na kristina.uhnakova@gmail.com a dohodneme si zoznamovací videohovor. Toto stretnutie trvá približne 20 minút a slúži na to, aby sme prebrali Vašu predstavu a priania. V krátkej konverzácii zistím Vašu úroveň v španielčine, pokecáme o tom, čo Vás baví a na čo by ste sa chceli v mentoringu zamerať. Následne pre Vás pripravím materiály na prvý týždeň, aby ste si prakticky vyskúšali, ako vyzerajú úlohy a ako vlastne ten mentoring prebieha.  Po týždni Vám vypracované úlohy skontrolujem, opravím a dám spätnú väzbu. Mentoring na prvý týždeň je nezáväzný a stojí 25 eur. Ak sa Vám bude páčiť, nasledujúce mentoringy si môžete predplatiť vo forme balíčka na 5, 10 alebo 20 týždňov.
Čo ak nestihnem vypracovať úlohy?
V prípade, že svoje úlohy nestihnete vypracovať, môžete mi ich na kontrolu poslať neskôr, prípadne sa môžeme dohodnúť na znížení rozsahu aktivít mentoringu. V prípade dovolenky, Vianoc či iného dôvodu (choroba a podobne) je možné mentoring prerušiť. Je však dôležité dodržiavať platnosť mentoringových balíčkov, ktorá je nasledovná: Mentoring na 5 týždňov má platnosť 2 mesiace, mentoring na 10 týždňov má platnosť 3 mesiace a mentoring na 20 týždňov má platnosť 6 mesiacov.
Majú mentoringové balíčky platnosť?
Áno. Súčasťou mentoringového balíčka je aj môj čas, ktorý venujem príprave vašich aktivít a ich následnej kontrole. Balíčky majú preto nastavenú svoju platnosť, ktorá, samozrejme, berie do úvahy prípadne aj prerušenie mentoringu z dôvodu dovolenky, sviatkov a podobne. Mentoring na 5 týždňov má platnosť 2 mesiace, mentoring na 10 týždňov má platnosť 3 mesiace a mentoring na 20 týždňov má platnosť 6 mesiacov. 
JE MENTORING PRE MŇA, AK SOM ÚPLNÝ ZAČIATOČNÍK?
Mentoring nie je ideálnou voľbou pre úplných začiatočníkov. Ak sa chcete naučiť naozaj kvalitné základy španielčiny, odporúčam vám začať videokurzom pre samoukov: Cestovateľská španielčina, prípadne lekciami 1:1. Je totiž dôležité, aby ste hneď na začiatku pochytili správnu výslovnosť, zvládli základy jazyka a naučili sa reagovať v jednoduchej konverzácii.
JE MENTORING PRE MŇA, AK SOM NA VYŠŠEJ ÚROVNI (B2, C1,...)?
Jasné. Ak si chcete udržiavať vašu úroveň alebo sa posunúť na ešte vyšší level, môžeme sa zamerať na rozširovanie slovnej zásoby, vaše prezentačné schopnosti či profesionálny písomný prejav.
Aké sú výhody mentoringu?

Je ich mnoho, skúsim však zhrnúť tie, ktoré považujem za najdôležitejšie:

  • 100% flexibilita pretože sa učíte svojím tempom, vtedy, keď vám to vyhovuje
  • dostávate na mieru pre vás namixované tie najlepšie aktivity a materiály
  • máte zadania, podporu a spätnú väzbu od profesionálnej lektorky
  • úlohy, ktoré robíte, sú vyvážené, majú štruktúru a systém
  • úlohy sú šité priamo na mieru pre vás, podľa toho, čo potrebujete a čo vás baví
  • nestrácate peniaze kupovaním výukových materiálov, ktoré vám nakoniec nemusia vyhovovať
Aké sú nevýhody mentoringu?

Bez vašej snahy to nepôjde. 🙂 Hoci nie ste viazaní videohovorom v kalendári, musíte mať sebadisciplínu a vyčleniť si v priebehu týždňa čas na to, aby ste sa španielčine naozaj venovali – na základe zadaní, ktoré vám pristanú v schránke každý pondelok.

Môže vás zaujímať aj: Videokurz pre samoukov

VIDEOKURZ PRE SAMOUKOV

Naučte sa základy španielčiny a cestovateľskú slovnú zásobu v kurze španielčiny pre samoukov.

14 videolekcií

  • systematické základy španielčiny
  • gramatika aj slovná zásoba
  • autentické audionahrávky od Španielov
  • pracovné zošity a kľúč šprávnych odpovedí

Detaily kurzu a prihlasovanie TU.

kontakt

Sociálne siete nám ponúkajú viacero možností, ako sa môžeme spojiť. Vyberte si niektorú z nich a napíšte mi.