Siesta v Španielsku

Siesta v Španielsku

Ako vyzerá denný režim bežného Španiela? A je siesta v dnešnej dobe reálna vec, alebo len prežitok z minulosti? Dozviete sa v tomto článku.

Vianoce na Tenerife

Vianoce na Tenerife

Pozerať sa na veci zo športovej perspektívy sa mi už mnohokrát osvedčilo a nebolo to inak ani v decembri 2021. Ako dopadla moja vianočná cyklistická výzva?

Cyklistika na Mallorce

Cyklistika na Mallorce

Od aprílového pobytu na Mallorce ubehli už dva celé mesiace. Keď toto píšem, na Slovensko už dorazila vlna horúčav a bicykle vytiahli už aj tí najteplomilnejší. Je ľahké dať sa uchlácholiť prívetivosťou počasia, skorým svitom a dlhými večermi. Jún na dvoch kolesách...

Apríl na Mallorce

Apríl na Mallorce

Ako vyzerá dovolenka na Mallorce v apríli? Je voda v mori príjemná na kúpanie? Dozviete sa v článku.

Cyklistika na Tenerife

Cyklistika na Tenerife

V 2000 metroch nad morom asfalt ako na najlepšom slovenskom úseku diaľnice. V priebehu 4 hodín pohľad na more i svieži ihličnatý les. Pokrik „¡Dale dale!” namiesto nadávok či nebezpečných šoférskych manévrov.

Tenerife 3 x inak

Tenerife 3 x inak

Tenerife je môj osudový, milovaný ostrov. Toto je článok, v ktorom s vami zdieľam nadupané tipy z tohto vzácneho miesta.

Jarné prázdniny v Madride

Jarné prázdniny v Madride

Madrid vo februári 2020 bol tak trochu surreálnym zážitkom. Navšívili sme ho krátko predtým, ako prišla corona a confinamiento, a v šťastnej bublinke sme si mesto vychutnali naplno, so všetkými cestovateľsko-gastronomickými pôžitkami, do pľúc naberajúc čerstvý vzduch bez rúšok. Aká vzácnosť.