INDIVIDUÁLNE ONLINE LEKCIE

Klasické online lekcie španielčiny trvajú 60 minút a spravidla sa konajú 1-2 x týždenne. Sú celé o vás a pre vás. Obsah hodín vám ušijem na mieru, podľa toho, aká je vaša aktuálna úroveň, čo vás baví a aké sú vaše ciele v španielčine.

Na lekciách využívame zdieľaný súbor v Google Drive, do ktorého vkladám všetky materiály a počas lekcie zapisujem potrebné veci, napríklad slovíčka či poznámky. K tomuto súboru máte prístup 24/7, takže sa počas hodiny môžete plne sústrediť na jazyk a rozprávanie.

Hodiny s Kikou Vám vždy ubehnú ani neviete ako. Žiaden stres ako v škole, uvoľnená stmosféra a napredovanie v jazyku, ktoré dokážete vidieť, teda hlavne počuť. A to najhlavnejšie: hodiny majú systém, dobrú štruktúru a výbornú vyváženosť v hlavných činnostiach (čítanie, konverzácia, slovíčka…) a Kika je vždy výborne naladená a pripravená. Je prosto radosť od nej dostávať aj domáce úlohy.

Roman K.

Úvodná nezáväzná lekcia

Vyskúšajte si, ako lekcia 1:1 prebieha. Na prvej lekcií uvidíte, akým spôsobom pracujem, uvidíte materiály, ktoré používam a preberieme vaše ciele v španielčine.

Balíček 5 lekcií

Chcete si osviežiť španielčinu pred dovolenkou, prípadne pomôcť s prípravou na skúšku či pohovor? Mini-balíček je vhodnou voľbou pre krátkodobú spoluprácu. Jeho platnosť je 7 týždňov.

Balíček 10 lekcií

Pravidelné lekcie španielčiny budú váš príjemný rituál. Záleží len na vás, či túžite napredovať v pokojnom rytme, alebo budeme makať intenzívne ako draci. Tento balíček je medzi študentami najobľúbenejší a má platnosť 12 týždňov.

Balíček 20 lekcií

Máte v úmysle pustiť sa do španielčiny naozaj intenzívne? Skvelé! Najvýhodnejší balíček využívajú najmä študenti, ktorí mávajú 2+ lekcií týždenne a túžia mať mať španielčinu ako dlhodobú súčasť svojej rutiny. Jeho platnosť je 22 týždňov.

Kika je skvelá lektorka, ktorá miluje svoju prácu a to sa odzrkadľuje aj na kvalite. Všetky hodiny boli perfektne zorganizované. Všetky poznatky z našich hodín máme v zdieľanom Google dokumente, kam sa k nim viem kedykoľvek vrátiť, čo je podľa mňa efektívne, pretože to človek nikdy nestratí. Kika sa vždy zaujíma o moje záľuby a tomu prispôsobuje témy, ktoré rozoberáme. Dovolím si tvrdiť, že keby bol každý lektor ako ona, tak by sa úroveň vzdelania na Slovensku posunula dopredu.

Zuzka J. @randesosvetom

Minikonverzácie

Minicharlas sú výbornou voľbou, ak chcete rozvíjať svoju komunikatívnu španielčinu kvalitne, zaujímavo a zábavne. Trvajú 30 minút. Zhovárame sa buď voľne, alebo o vopred dohodnutej téme, ku ktorej vám v predstihu pošlem materiály, aby ste sa mohli pripraviť. Po hodine odo mňa dostanete spätnú väzbu na vaše najčastejšie chybičky, ako aj pár tipov na obohatenie slovnej zásoby. Zavolať si môžeme s videom alebo bez neho.

Na minikonverzáciách využívame zdieľaný priečinok Google Drive, v ktorom máte všetky materiály a poznámky z lekcie. K priečinku máte prístup 24/7, takže sa počas našej konverzácie môžete 100% sústrediť na našu debatu.

Kika sa nebojí ani veľmi pokročilých študentov (C1+) a aj im má rozhodne čo ponúknuť: konverzácia zameraná na dopredu vybranú tému a slovíčka mi pomáha nadobudnúť istotu, ktorá mi chýba. A čo je podstatné – nechá priestor študentovi, aby rozprával on, dokáže sa držať v pozadí a viesť hodinu skvele mierenými otázkami. Ďakujem :)))
Zuzana Janovová

Úvodná nezáväzná minikonverzácia

Vamos a conocernos.

Balíček 5 minikonverzácií

Platnosť balíčka je 7 týždňov.

Balíček 10 minikonverzácií

Platnosť balíčka je 12 týždňov.

Balíček 20 minikonverzácií

Platnosť balíčka je 22 týždňov.

Často kladené otázky

a odpovede na ne nájdete tu

Ako funguje spolupráca s Tebou?

Naučiť sa jazyk je veľký projekt, preto s mojimi študentami robievam dlhodobé spolupráce. Je dôležité, aby sme si vzájomne “sadli”, preto ešte predtým, než začneme s výukou naplno, si dáme úvodnú nezáväznú hodinu. Na nej si vyskúšate, ako lekcia u mňa vyzerá, či vám vyhovuje môj spôsob práce, materiály, ktoré využívam atď. Úvodná lekcia je nezáväzná a uhrádza sa samostatne.  Ak sa vám bude páčiť, dohodneme si termíny ďalších lekcií a vyberiete si balíček, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

Ako vyzerajú lekcie?

Lekcie vyzerajú rôzne, pretože ich pripravujem mojim študentom na mieru, podľa aktuálne úrovne a toho, aké majú v španielčine ciele. Môže to vyzerať napríklad takto: Na začiatku našej clase sa chvíľku rozprávame (en español, claro), skontrolujeme si úlohu a potom prejdeme na ďalšie actividades. Tie sú rôzne: čítame krátke články a rozprávame sa o nich, robíme interaktívne cvičenia, debatujeme o videu či podcaste, ktorý ste mali na úlohu, vysvetlíme si niečo z gramatiky, alebo si dáme moju špecialitu – café cultural... Niekedy sa len tak voľne zhovárame o vašom živote, aktuálnom dianí či témach, ktoré vás bavia. Jedno je však isté: väčšinu času na lekcii rozprávate VY, v španielčine a to aj v prípade, že ste začiatočník. 🙂

Ako si môžem dohodnúť úvodnú hodinu?
Je to jednoduché – stačí, ak ma kontaktujete mailom na kr***************@gm***.com. Zašlem vám kalendár dostupných termínov na úvodnú lekciu, spolu s krátkym dotazníkom, v ktorom zistím viac info o vašich predstavách a očakávaniach. Úvodná lekcia je nezáväzná a uhrádza sa samostatne. Môžete si skúsiť, či sa Vám pozdáva môj štýl výučby a detailne preberieme vaše nápady, želania a očakávania od kurzu.
Ako často mi odporúčaš mávať hodiny?
Mám skúsenosti, že najlepšie napredujú študenti, ktorí majú 2 lekcie týždenne a okrem toho sa venujú španielčine aj samostante – urobia si úlohu, učia sa slovíčka napr. cez aplikáciu Quizlet, počúvajú španielske podcasty, atď. Pravidelné lekcie vám vytvoria pozitívny návyk, ľahšie naplánujete prípravu na hodinu i svoje ďalšie aktivity. Výhodou pravidelných termínov je aj to, že nestrácame každý týždeň čas dohadovaním termínov a môžeme sa sústrediť na to podstatné – výuku a zábavu. Tempo, rozsah a frekvencia výuky však záleží len na vás. Rada vám pomôžem nájsť ten správny systém. 🙂
Za ako dlho sa dohovorím po španielsky?
Vynikajúca otázka. Pod výrazom „dohovoriť sa po španielsky“ si však každý predstaví niečo iné. Napríklad, vedieť si objednať si v reštaurácii budete už po pár týždňoch a môžete sa to naučiť napríklad aj v mojom videokurze pre samoukov. To ostatné je veľmi individuálne: viesť plnohodnotnú debatu so Španielmi, chápať situačný humor či dokázať si vybaviť v Španielsku administratívne záležitosti môže to trvať aj 2-3 roky. Záleží to na intenzite kurzu a najmä vašej motivácii a energii, ktorú vložíte do štúdia.
Za aký čas si musím minúť predplatené lekcie?
Platnosť jednotlivých balíčkov lekcií a minikonverzácií je uvedená v cenníku. Napríklad, najpopulárnejší balíček na 10 lekcií má platnosť 12 týždňov. To znamená, že ak si v auguste 2024 kúpite balíček 10 lekcií, mali by ste ich absolvovať v najbližších 12 týždňoch. Platnosť balíčkov je takto nastavená dôvodu, že jazyk sa naozaj naučíte len vtedy, ak sa mu venujete pravidelne. V prípade, že by ste svoje predplatené lekcie nemohli absolvovať v uvedenom časovom období, zvyšné lekcie si môžete vybrať v podobe mentoringu (dostanete odo mňa v Google Classroom zadania na samoštúdium a individuálnu prácu, ktorú vám skontrolujem a opravím).
Čo v prípade, že potrebujem zrušiť hodinu? Ako funguje zmena termínu?

Ak sa vám zmenia plány a nemôžete sa zúčastniť svojej lekcie, je potrebné oznámiť mi zrušenie hodiny viac ako 24 hodín pred dohodnutou lekciou (ideálne však skôr). Včas zrušenú lekciu si môžeme nahradiť dvoma spôsobmi: A) v inom termíne v daný týždeň, ak je dostupný. B) mentoringom a samostatnou prácou: do Google Classroom vám zašlem materiály pre samoštúdium a úlohy na vypracovanie, ktoré vám následne opravím a dám spätnú väzbu.  Vďaka tomuto systému nestratíte kontakt s jazykom a váš pokrok bude plynulý a efektívny. V prípade neskorého zrušenia lekcie (menej ako 24 hodín predtým, ako má byť), sa však lekcia ráta ako uskutočnená. Rovnaké pravidlo platí aj pre mňa – ak by som zrušila hodinu neskoro, zaväzujem sa vám poskytnúť lekciu extra zadarmo.

Čo v prípade dovolenky?
V prípade, že idete na dovolenku alebo ochoriete, je možnosť individuálnej dohody: lekciu v daný týždeň nebudeme mať, alebo si dáme mentoring cez Google Classroom. V prípade, že ste zaneprázdnení, často sa vám mení program a nemáte čas na pravidelné online lekcie, odporúčam vám zvážiť Mentoring, ktorý je v tomto prípade efektívnejšou a flexibilnejšou voľbou.
Doučuješ študentov SŠ/GYM/VŠ?
Áno, samozrejme. 🙂 Väčšina mojich študentov má na vysvečení jednotky a hodiny ich bavia, pretože na doučkách preberáme témy prispôsobené ich záujmom. Avšak prijímam len študentov, ktorí sa naozaj chcú učiť a uvedomujú si, že bez ich snahy to nepôjde. 
Učíš aj dvojice?
Áno, jasnačka. V prípade špecifických požiadaviek ma kontaktujte cez formulár alebo na mail kr***************@gm***.com a rada vám pripravím ponuku na mieru.
Robíš aj kurzy pre firmy?

Áno, ale učím iba online. Ak máte záujem o biznis španielčinu, rada Vám pripravím kurz individuálne a strategicky, tak, aby ste už v krátkej dobe cítili pokroky. Kontaktujte ma na mail a dohodneme si videohovor, na ktorom preberieme detaily.

Učíš aj osobne?

Nie, lekcie prebiehajú iba online. Virtuálny priestor nám umožňuje využívať mnoho interaktívnych aktivít, ktoré perfektne podporia proces štúdia. Zároveň, vďaka online lekciám nie ste viazaní na jedno miesto a môžete sa učiť odkiaľkoľvek: z terasy, z kancelárie, v šatách či teplákoch, tak, ako vám je najlepšie.

Môže vás zaujímať aj: Videokurz pre samoukov

VIDEOKURZ PRE SAMOUKOV

Naučte sa základy španielčiny a cestovateľskú slovnú zásobu v kurze španielčiny pre samoukov.

14 videolekcií

  • systematické základy španielčiny
  • gramatika aj slovná zásoba
  • autentické audionahrávky od Španielov
  • pracovné zošity a kľúč šprávnych odpovedí

Detaily kurzu a prihlasovanie TU.

kontakt

Sociálne siete nám ponúkajú viacero možností, ako sa môžeme spojiť. Vyberte si niektorú z nich a napíšte mi.

 
kristina.uhnakova@gmail.com