INDIVIDUÁLNE ONLINE LEKCIE

Klasické online lekcie španielčiny trvajú 60 minút a spravidla sa konajú 1-2 x týždenne. Sú celé o vás a pre vás. Obsah hodín vám ušijem na mieru, podľa toho, aká je vaša aktuálna úroveň, čo vás baví a aké sú vaše ciele v španielčine. 

Na lekciách využívame zdieľaný súbor v Google Drive, do ktorého vkladám všetky materiály a počas lekcie zapisujem potrebné veci, napríklad slovíčka či poznámky. K tomuto súboru máte prístup 24/7, vďaka čomu sa počas hodiny môžete plne sústrediť na jazyk a vychutnávať si svoju lekciu.

Kiku ako lektorku môžem odporučiť, ako sa hovorí, všetkými desiatimi. Spoločne „španielčinujeme“ už viac ako rok a pol. Naše hodiny sú veľmi príjemné, ako stretnutie s dobrou priateľkou pri šálke kávy. Naše lekcie sú zaujímavé, dynamické a rôznorodé, po našich hodinách mám vždy veľa energie a chuť učiť sa ešte viac. Mám rada aj rôzne materiály, ktoré mi Kika pošle počas týždňa – podcasty, videá, zaujímavý článok… Okrem toho, že je skvelá lektorka, Kika je aj úžasný človek, úprimný a inšpiratívny, s pozitívnym prístupom k životu a k svojej práci. Mohla by som toho napísať naozaj veľa. 🙂 Ak takisto zbožňujete španielčinu, Španielsko, jeho kultúru, ľudí, jedlo, spôsob života a túžite sa naučiť tento prenádherný jazyk, Kika ako lektorka je tá najlepšia voľba. Muchas gracias por todo mi amiga y profe.

Petra Záškvarová

Úvodná lekcia

 Úvodná lekcia je nezáväzná. Vyskúšate si, ako taká lekcia 1:1 vyzerá, či si “sedíme”, uvidíte materiály, ako vyzerá zdieľaný dokument. Preberieme vašu predstavu i ciele. Ak sa rozhodnete, že do toho idete naplno, zvolíte si balíček, ktorý vám bude najlepšie vyhovovať.

Balíček 5 lekcií

Chcete si osviežiť španielčinu pred dovolenkou, prípadne pomôcť s prípravou na skúšku či pracovný pohovor? V tom prípade je práve tento mini-balíček vhodnou voľbou pre krátkodobú spoluprácu. Platnosť balíčka sú 2 mesiace.

Balíček 10 lekcií

Lekcia španielčiny každý týždeň ako príjemný rituál? Záleží len na vás, či túžite napredovať v pokojnom rytme s obľúbeným nápojom vedľa klávesnice, alebo budeme makať intenzívne ako draci. Tento balíček je medzi študentami najobľúbenejší a jeho platnosť sú 3 mesiace.

Balíček 20 lekcií

Máte v úmysle pustiť sa do španielčiny naozaj intenzívne? Skvelé! Najvýhodnejší balíček najčastejšie využívajú študenti, ktorí mávajú 2+ lekcií týždenne a túžia mať mať španielčinu ako dlhodobú súčasť svojej rutiny. Platnosť tohto balíčka je 6 mesiacov.

MINIKONVERZÁCIE

Minicharlas sú výbornou voľbou, ak chcete rozvíjať svoju komunikatívnu španielčinu kvalitne, zaujímavo a zábavne. Trvajú 30 minút, počas ktorých si príjemne pokecáme, buď len tak voľne, alebo o vopred dohodnutej téme. Po hodine odo mňa dostanete spätnú väzbu na vaše najčastejšie chybičky, ako aj pár tipov na obohatenie slovnej zásoby. Zavolať si môžeme kedykoľvek – počas vašej pauzy práci, z kaviarne,  počas prechádzky, s videom alebo bez neho.

Na minikonverzáciách tiež využívame Google Drive, do ktorého vkladám materiály, odkazy na zaujímavé videá a zapisujem poznámky z lekcie. K priečinku máte prístup 24/7, takže sa počas našej konverzácie môžete 100% sústrediť na rozprávanie.

Kika sa nebojí ani veľmi pokročilých študentov (C1) a aj im má rozhodne čo ponúknuť: konverzácia zameraná na dopredu vybranú tému a slovíčka mi pomáha nadobudnúť istotu, ktorá mi chýba. A čo je podstatné – nechá priestor študentovi, aby rozprával on, dokáže sa držať v pozadí a viesť hodinu skvele mierenými otázkami. Ďakujem :)))
Zuzana Janovová

Úvodná minikonverzácia

Spoznajme sa. Zn.: en español. 

Balíček 5 minikonverzácií

Platnosť balíčka sú 2 mesiace.

Balíček 10 minikonverzácií

Platnosť balíčka sú 3 mesiace.

Balíček 20 minikonverzácií

Platnosť balíčka je 5 mesiacov.

Často kladené otázky

a odpovede na ne nájdete tu

Ako funguje spolupráca s Tebou?

Naučiť sa jazyk je veľký projekt, preto ešte predtým, než začneme s výukou naostro, si dáme úvodnú hodinu. Na nej si vyskúšate, ako lekcia u mňa vyzerá, či si “sedíme”, atď. Úvodná lekcia je nezáväzná a uhrádza sa samostatne.  Ak sa vám bude páčiť, dohodneme si termíny ďalších lekcií a vyberiete si balíček lekcií, ktorý bude najlepšie vyhovovať vašim potrebám.

Ako vyzerajú lekcie?

Lekcie vyzerajú rôzne, pretože ich pripravujem mojim študentom na mieru, podľa aktuálne úrovne a toho, aké majú v španielčine ciele. Môže to vyzerať napríklad takto: Na začiatku našej clase sa chvíľku rozprávame (en español, claro), skontrolujeme si úlohu a potom prejdeme na ďalšie actividades. Tie sú rôzne: čítame krátke články a rozprávame sa o nich, robíme interaktívne cvičenia, zhovárame sa o videu či podcaste, ktorý ste si mali vypočuť na úlohu, vysvetlíme si niečo z gramatiky, alebo si dáme moju špecialitu – café cultural... Niekedy len tak voľne debatujeme o vašom živote, aktuálnom dianí či témach, ktoré vás bavia. Jedno je však isté: väčšinu času na lekcii rozprávate VY a to aj v prípade, že ste začiatočník. 🙂

Ako si môžem dohodnúť úvodnú hodinu?
Je to jednoduché – stačí, ak ma kontaktujete mailom na kristina.uhnakova@gmail.com. Zašlem vám kalendár dostupných termínov na úvodnú lekciu, spolu s krátkym dotazníkom, v ktorom zistím viac info o vašich predstavách a očakávaniach. Úvodná lekcia je nezáväzná a uhrádza sa samostatne. Môžete si skúsiť, či sa Vám pozdáva môj štýl výučby a detailne preberieme vaše nápady, želania a očakávania od kurzu.
Ako často mi odporúčaš mávať hodiny?
Ideálne každý týždeň 1-3 lekcie v rovnakých termínoch. Vďaka pravidelným termínom si vytvoríte pozitívny návyk, ľahšie naplánujete prípravu na hodinu i svoje ďalšie aktivity. Výhodou pravidelných termínov je to, že nestrácame každý týždeň čas dohadovaním termínov a môžeme sa sústrediť na to podstatné – výuku a zábavu. Čo sa týka odporúčanej frekvencie lekcií, zo skúsenosti pozorujem, že najefektívnejšie napredujú študenti, ktorí majú lekcie 2 x týždenne a venujú španielčine aj čas mimo lekcie (urobia si domáce úlohy, pozerajú videá na youtube, sledujú seriály, využívajú Quizlet, atď.). Tempo, rozsah a frekvencia výuky však záleží len na vás. Rada vám pomôžem nájsť ten správny systém.
Za ako dlho sa dohovorím po španielsky?
Vynikajúca otázka. Pod výrazom „dohovoriť sa po španielsky“ si však každý predstaví niečo iné. Napríklad, vedieť si objednať si v reštaurácii budete už po pár týždňoch a môžete sa to naučiť napríklad aj v mojom videokurze Cestovateľská španielčina. To ostatné je veľmi individuálne: viesť plnohodnotnú debatu so Španielmi, chápať situáčný humor či dokázať si vybaviť v Španielsku administratívne záležitosti môže to trvať aj 2-3 roky. Záleží to na intenzite kurzu a najmä vašej motivácii a energii, ktorú vložíte do štúdia.
Za aký čas si musím minúť predplatené lekcie?
Platnosť jednotlivých balíčkov lekcií a minikonverzácií je uvedená v cenníku. Napríklad, najpopulárnejší balíček na 10 lekcií má platnosť 3 mesiace. To znamená, že ak si v máji 2023 kúpite balíček 10 lekcií, mali by ste ich absolvovať v najbližších 3 mesiacoch. Balíčky majú nastavenú svoju platnosť z toho dôvodu, že štúdium jazyka je efektívne len vtedy, ak sa mu venujete pravidelne. V prípade, že by ste su svoje predplatené lekcie nemohli absolvovať v uvedenom časovom období, zvyšné lekcie si môžete vybrať v podobe mentoringu (dostanete odo mňa v Google Classroom zadania na samoštúdium a individuálnu prácu, ktorú vám skontrolujem a opravím).
Čo v prípade, že potrebujem zrušiť hodinu? Ako funguje zmena termínu?

Ak sa vám zmenia plány a nemôžete sa zúčastniť svojej lekcie, je potrebné oznámiť mi zrušenie hodiny viac ako24 hodín pred dohodnutou lekciou (ideálne však skôr). Včas zrušenú lekciu si môžeme nahradiť dvoma spôsobmi: A) v inom termíne v daný týždeň, ak je dostupný. B) mentoringom: do Google Classroom vám zašlem materiály pre samoštúdium a zadania na individuálnu prácu, ktorú vám následne opravím a dám spätnú väzbu.  Vďaka tomuto systému nestratíte kontakt s jazykom a váš pokrok bude plynulý a efektívny. V prípade neskorého zrušenia lekcie (menej ako 24 hodín predtým, ako má byť), sa však lekcia ráta ako uskutočnená. Rovnaké pravidlo platí aj pre mňa – ak by som zrušila hodinu neskoro, zaväzujem sa vám poskytnúť lekciu extra zadarmo.

Čo v prípade dovolenky?
V prípade, že idete na dovolenku alebo ochoriete, je možnosť individuálnej dohody: lekciu v daný týždeň nebudeme mať, alebo si dáme mentoring cez Google Classroom. V prípade, že ste zaneprázdnení, často sa vám mení program a nemáte čas na pravidelné online lekcie, odporúčam vám zvážiť Mentoring, ktorý je v tomto prípade efektívnejšou voľbou, pretože ste časovo flexibilnejší. 
Doučuješ študentov SŠ/GYM/VŠ?
Áno, avšak prijímam len študentov, ktorí naozaj chcú vedieť po španielsky a uvedomujú si, že bez ich snahy to nepôjde. Väčšina mojich študentov má na vysvečení jednotky a hodiny ich bavia, pretože na doučkách preberáme témy prispôsobené ich záujmom. 
Učíš aj dvojice?
Áno, jasnačka. V prípade špecifických požiadaviek ma kontaktujte cez formulár alebo na mail kristina.uhnakova@gmail.com a rada vám pripravím ponuku na mieru.
Robíš aj kurzy pre firmy?

Áno, ale učím iba online. Ak máte záujem o biznis španielčinu, rada Vám pripravím kurz individuálne a strategicky, tak, aby ste už v krátkej dobe cítili pokroky. Kontaktujte ma na mail a dohodneme si videohovor, na ktorom preberieme detaily.

Učíš aj osobne?

Nie, lekcie prebiehajú iba online. Virtuálny priestor nám umožňuje učiť sa odkiaľkoľvek a využívať kopu interaktívnych aktivít, ktoré parádne podporia proces štúdia. Zároveň, vďaka online lekciám nie ste viazaní na jedno miesto a môžete sa učiť odkiaľkoľvek: zo záhrady, z kaviarne, z kancelárie, v šatách či teplákoch, pokojne aj s pleťovou maskou na tvári.

kontakt

Sociálne siete nám ponúkajú viacero možností, ako sa môžeme spojiť. Vyberte si niektorú z nich a napíšte mi.

 
kristina.uhnakova@gmail.com