Aké typy kurzov poskytuješ?

Špecializujem sa na on-line individuálky 1:1, pričom obsah lekcií španielčiny, ako aj tempo výučby mojim klientom šijem na mieru.

 • španielčina pre začiatočníkov, ktorí milujú sebarozvoj a cestovanie
 • aktívna španielčina pre ľudí, ktorí chcú v Španielsku tráviť viac času ♡
 • coaching, konverzácie a kreatívne minikonverzačky v španielčine
 • španielčina pre pokročilých až do úrovne C2, príprava na skúšky DELE, SIELE
 • biznis španielčina
 • doučovanie španielčiny pre motivovaných študentov stredných škôl a bilingválnych gymnázií

Kde sa konajú lekcie španielčiny?

Individuálne hodiny a kurzy španielčiny prebiehajú on-line: Skype / Whatsapp / Facetime.

Ako vyzerajú lekcie?

Na začiatku každej lección sa chvíľku rozprávame (samozrejme, že v španielčine), o tom, ako sa máte a čo je nové, prípadne na vás vytiahnem niektorú z mojich kreatívnych otázok. 🙂 Následne si skontrolujeme domácu úlohu a prejdeme na ďalšie aktivity: čítame a zhovárame sa, racujeme s interaktívnymi materiálmi, vysvetľujeme si gramatiku, hráme hry… Je to vždy inak. Súčasťou lekcií je aj moja špecialita – café cultural. Na lekciách využívame zdieľaný súbor v Google Docs, do ktorého pridávam materiály a počas lekcie zapisujem všetko dôležité. Vy sa vďaka tomu môžete plne sústrediť na jazyk a užívať si svoju lección. K zdieľanému súboru máte kedykoľvek prístup. Všetky materiály a pracovné listy odo mňa dostávate v dostatočnom predstihu a ak chcete, môžete si ich vytlačiť.

Ako prebieha spolupráca s Tebou?

Naučiť sa jazyk je veľká vec, na ktorú treba systém, preto s mojimi študentami uprednostňujem dlhodobé spolupráce. Ešte predtým, ako začneme s výukou, si dáme úvodnú hodinu. Pred úvodnou hodinou dostanete krátky dotazník o vašich predstavách a očakávaniach, pretože Vám chcem dať do NAJ už od nášho prvého stretnutia. 🙂

Úvodná lekcia

Prvá lekcia je nezáväzná. Trvá hodinu, stojí 25 eur a uhrádza sa samostatne. Na prvej lekcii máme priestor na vzájomné spoznanie sa. Môžete si na nej skúsiť, či sa Vám môj štýl výučby páči. Detailne preberieme vaše predstavy, nápady, želania a očakávania od kurzu. Ak ste začiatočník, už po prvej hodine sa budete vedieť po španielsky predstaviť a povedať pár jednoduchých viet. V prípade, že už máte so španielčinou skúsenosti, prvá lección slúži na to, aby som zistila Vašu aktuálnu úroveň pri príjemnej konverzácii (samozrejme, po španielsky.

Spolupráca

Ak sa vám úvodná hodina páči a vzájomne si „sadneme“, dohodneme si podmienky ďalšej spolupráce. Lekcie sa predplácajú formou balíčkov lekcií.

Koľko stoja on-line individuálne lekcie?

Lekcie španielčiny sa uhrádzajú po vystavení faktúry, formou predplatného. V cene je individuálny študijný plán vytvorený Vám na mieru, všetky potrebné študijné materiály, mentoring, e-lekcie a mnoho ďalšieho.

Čo všetko je v cene?

 • dohodnutý počet individuálnych lekcií španielčiny ušitých na mieru
 • obsah lekcií úplne prispôsobený Vaším individuálnym potrebám a prianiam
 • všetky potrebné študijné materiály
 • rôznorodé doplnkové materiály pre samoštúdium
 • extra dávka podpory a priebežnej motivácie ♡

Chcem iba kecať po španielsky, ale nemám čas na pravidelné hodiny. Čo mi poradíš?

Minicharlas – On-line minikonverzačky v španielčine. Vamos a tomar juntos un cafecito bien fuerte y charlas como amigos. 🙂 Stihnete ich počas pauzy pri káve, cestou v aute, na prechádzke… S videom alebo bez neho, záleží len na Vás.

Ako prebiehajú? Stačí, ak si vo svojom programe nájdete 30 minút, počas ktorých si zavoláme a príjemne sa porozprávame v španielčine. Po hodine odo mňa dostanete spätnú väzbu na Vaše najčastejšie chyby či tipy na obohatenie slovnej zásoby. Minicharlas môžu prebiehať formou voľne plynúcej konverzácie, alebo sa rozprávame o vopred dohodnutých témach, ku ktorým podklady (napr. video, článok, podcast) odo mňa dostanete vopred.

Akú sú výhody minikonverzácií? Minicharlas sú časovo a ekonomicky výhodnou voľbou, ak chcete rozvíjať svoju španielčinu kvalitne, dostávať spätnú väzbu a skutočne cítiť progres v komunikatívnej španielčine. Sú vhodné samostatne, alebo ako doplnok ku klasickým lekciám či mentoringu, ak chcete zintenzívniť svoj kontakt so španielčinou. Frekvencia aj čas mini-konverzačiek je úplne na vás, odporúčané tempo je 1-2 minicharlas za týždeň. Pre minicharlas je potrebné ovládať základy španielčiny (A1+).

Doučuješ študentov SŠ/GYM/VŠ?

Áno, avšak prijímam len zodpovedných študentov, ktorí sa jazyk skutočne chcú naučiť a uvedomujú si, že bez ich snahy to nepôjde. Väčšina mojich študentov má na vysvečení jednotky a hodiny ich bavia, pretože na doučkách preberáme témy prispôsobené ich záujmom a celá lekcia je využitá naplno. Ak by Vás zaujímali detaily toho, ako pracujem so školákmi, viac som sa o doučkách rozpísala v tomto článku.

Mentoring

Učíš aj osobne?

Áno, vybrané dni v týždni učím aj osobne v Bratislave. Môžeme sa stretnúť v niektorej z príjemných kaviarní v okolí Palisád, Panenskej, Kozej a Zochovej ulice. V prípade záujmu Vám zašlem kalendár aktuálnej dostupnosti termínov.

Ako často mi odporúčaš mávať hodiny?

Pre efektívny progres je super mať dve 60-minútové lekcie za týždeň, ale to, prirodzene, záleží na Vás. Mnohí študenti si obľúbili kombináciu jednej 60-minutovky týždenne s mentoringom. Pre vytvorenie pozitívneho návyku je dobré mať lekcie každý týždeň v rovnakom termíne. Vďaka tomu sa môžete vždy tešiť na svoje hodiny a ľahšie si naplánujete ostatné aktivity Vo vašej agende. Ak radšej pracujete samostatne, vhodnou alternatívou je pre vás mentoring skombinovaný s minikoverzáciami alebo lekciami.

Za aký čas si musím minúť predplatené lekcie?

Platnosť jednotlivých balíčkov je uvedená priamo v cenníku. Napríklad, najpopulárnejší balíček na 10 lekcií má platnosť 4 mesiace. To znamená, že ak si v januári 2022 kúpite balíček 10 lekcií, mali by ste ich absolvovať v najbližších 4 mesiacoch. V prípade, že svoje predplatené lekcie nestihnete absolvovať v uvedenom časovom období, zostávajúce lekcie dostanete v podobe e-lekcií a mentoringu.

Čo v prípade, že potrebujem zrušiť hodinu? Ako funguje zmena termínu?

Ak ochoriete, alebo sa vám náhle zmenia plány a nebudete môcť mať hodinu v dohodnutom termíne, je potrebné oznámiť mi zrušenie hodiny viac ako 24 hodín pred dohodnutou lekciou. V prípade, že sa na hodinu neprihlásite, alebo ju zrušíte na poslednú chvíľu (menej ako 24 hodín vopred) sa lekcia ráta ako uskutočnená.

V prípade, že potrebujete zrušiť viac ako 1 lekciu v priebehu jedného mesiaca, pre zachovanie Vášho progresu budú ďalšie zrušené lekcie budú nahradené e-lekciami. V prípade choroby či dovolenky je, samozrejme, možnosť individuálnej dohody.

Za ako dlho sa dohovorím po španielsky?

Vynikajúca otázka. U jedného študenta to môže byť niekoľko mesiacov, u iného niekoľko rokov. Mám skúsenosti, že najefektívnejšie napredujú študenti, ktorí mávajú aspoň 2 lekcie za týždeň po 60 minút a zároveň sú ochotní pre svoj rozvoj urobiť aj niečo navyše: počúvajú podcasty, sledujú videá, filmy a seriály v španielčine, čítajú články, využívajú metódu goldlist a podobne… O tejto téme som napísala detailný článok na mojom blogu.

Za ako dlho sa dostanem v španielčine na komunikačnú úroveň?

Ovládanie jazyka sa delí na 6 úrovní. Úroveň A1 je začiatočník, pri A2 sa už viete dohovoriť v základných každodenných situáciách, a napríklad úroveň C1 znamená, že ste už na veľmi vysokej úrovni a môžete v pohodičke pracovať či študovať v španielsky hovoriacej krajine. Existuje všeobecné pravidlo, že na zvládnutie 1 úrovne treba jazyku venovať aktívnych, intenzívnych 100 hodín času (ideálne kombo lekcií s lektorkou a vlastných aktivít).

Rada Vám pomôžem nájsť tempo, ktoré Vám bude príjemné. A ak máte skutočne silnú motiváciu, perfektne sa naučiť po španielsky (z nuly na úroveň C1) sa dá aj za necelý rok, ako to bolo napríklad s Peťkou. Nech je už váš cieľ akýkoľvek, najdôležitejšie je, aby Vás hodiny bavili. NIE JE DÔLEŽITÁ RÝCHLOSŤ, ALE SMER. A ktovie, možno práve rozhodnutie učiť sa španielčinu bude jedným z najlepších rozhodnutí Vášho života. Pokojne mi napíšte alebo zavolajte a rada Vám poradím. 🙂

Učíš aj dvojice alebo skupinky?

Áno, jasnačka. V prípade špecifických požiadaviek (viac študentov na hodine, príprava na pohovor, jednorazová príprava na skúšku, atď.) ma kontaktujte na mail alebo pošlite správu na whatsapp a rada Vám pripravím ponuku na mieru.

Robíš aj kurzy pre firmy? A čo biznis španielčina?

Áno. Ak máte záujem o biznis španielčinu, rada Vám pripravím kurz individuálne a strategicky, tak, aby ste už v krátkej dobe robili pokroky. Kontaktujte ma na mail alebo pošlite správu na whatsapp a dohodneme si videohovor, na ktorom preberieme detaily.