Referencie

Kika sa skoro pred rokom stala mojou lektorkou a neviem si predstaviť lepšiu osobu. Nielen to, že ma naučila španielčinu na úroveň, o ktorej som ani nesnívala, ale naučila ma toho veľa aj o kultúre a živote v Španielsku. Naše hodiny boli vždy zaujímavé a niečím iné, keďže vždy som sa musela na hodinu pripraviť inak, tak ma lekcie nikdy neomrzeli. Naše lekcie neboli len drvenie sa gramatiky, alebo slovnej zásoby, ale veľmi som zapájala aj kreativitu a nikdy som sa nenudila. Kiku odporúčam všetkým, pretože nielenže je výborná učiteľka, ale taktiež je aj veľmi príjemný, láskavý a veselý človek, s ktorým máte chuť stráviť aj viac ako len dohodnutý čas na lekciu.

Tami K.

Kika tú eres la mejor. Neskutočne trpezlivá lektorka, motivuje a hľadá také spôsoby že naučí aj jazykového antitalenta. Veľmi oceňujem, že má prehľad o rôznych oblastiach a že na každú hodinu pripravovala materiály a slovnú zásobu súvisiacu s mojím biznisom.

Matej V.

Milá, šikovná, flexibilná, trpezlivá s profi prístupom. Proste super mladá baba, ktorá vás dokáže neustále motivovať, prinúti vás rozprávať po španielsky ani neviete ako 🙂 Hodiny sú uvoľnené, vždy má všetko pripravené – rôzne témy, cvičenia, aktivity. Nuda na hodine rozhodne nehrozí. Určite odporúčam každému, kto potrebuje pomôcť so španielcinou v hocakej oblasti. Kika, prajem veľa šikovných študákov a nech sa ti darí!

Romana A.

Hodiny s Kikou Vám vždy ubehnú ani neviete ako. Žiaden stres ako v škole, uvoľnená stmosféra a napredovanie v jazyku, ktoré dokážete vidieť, teda hlavne počuť 🙂 A to najhlavnejšie: hodiny majú systém, dobrú štruktúru a výbornú vyváženosť v hlavných činnostiach (čítanie, konverzácia, slovíčka…) a Kika je vždy výborne naladená a pripravená. Je prosto radosť od nej dostávať aj domáce úlohy 🙂

Roman K.

Keby som mala odporučiť lektorku španielčiny ďalej, bola by to jednoznačne Kristínka. Hodiny s ňou neboli ako v jazykových školách kde sa ide podľa predpísaných tém a postupov. Každú hodinu dokázala prispôsobiť mojím potrebám, priniesla veľa zaujímavostí a nikdy som ani nevedela ako tá hodina zbehla. Je veľmi profesionálna a zároveň z nej ide pozitívna energia a človek sa v jej prítomnosti cíti fakt dobre. Som veľmi rada, že som mala možnosť chodiť na kurz práve ku nej!

Karolínka V.

Kiku ako lektorku môžem odporučiť, ako sa hovorí, všetkými desiatimi 😊 Spoločne „španielčinujeme“ už viac ako rok a pol. Naše hodiny sú veľmi príjemné, ako stretnutie s dobrou priateľkou pri šálke kávy, navyše v jazyku, ktorý obe milujeme. Kika je fantastická lektorka, naše lekcie sú zaujímavé, dynamické a rôznorodé, po našich hodinách mám vždy veľa energie a chuť učiť sa ešte viac. Mám rada nielen naše lekcie, ale aj rôzne materiály, ktoré mi Kika pošle počas týždňa – podcasty, videá, zaujímavý článok. Okrem toho, že je skvelá lektorka, Kika je najmä úžasný človek, úprimný a inšpiratívny, s pozitívnym prístupom k životu a k svojej práci. Mohla by som toho napísať naozaj veľa 😊 Ak takisto zbožňujete španielčinu, Španielsko, jeho kultúru, ľudí, jedlo, spôsob života a túžite sa naučiť tento prenádherný jazyk, Kika ako lektorka je tá najlepšia voľba. Muchas gracias por todo mi amiga y profe 😊

Peťka Z.

Kika je lektorka s obrovskou energiou a neskutočnými znalosťami. Veľmi má inšpiruje vedieť španielsky tak ako ona. Jej hodiny sú veľmi zaujímavé, rôznorodé a nikdy sa na nich nenudíte. To čo oceňujem je, že neučí jazyk štandardne školsky. Učí ho tak, aby ste sa vedeli už po krátkom čase dohovoriť a rozprávať o rôznych témach a v rôznych časoch. Teším sa na každú ďalšiu lekciu.

Martina M.

Kika je naozaj výborná lektorka. Navštívila som veľa jazykových škôl, kurzov a predmetov na školách a Kika je jednoznačne najlepšia učiteľka jazyka akú som mala! 🙂 Španielčinu som sa s Kikou učila 3 roky popri vysokej škole, jedna 2hodinovka týždenne a vďaka nej som sa dostala z nulovej znalosti španielčiny na komunikatívnu úroveň B2, a mohla vycestovať na Erasmus do Granady a študovať tu medicínu v španielčine. Kika ma pripravila nie len jazykovo, ale aj kultúrne, pred mojim odchodom sme preberali medicínsku terminológiu, bavili sa o zvykoch v Španielsku, o školskom systéme… Vďaka tomu som sa cítila absolútne pripravená na svoj pobyt a štúdium tu. Články, aktivity, konverzácie, videá, podcasty – s Kikou sa jednoducho nedá nezamilovať si Španielsko a tužiť španielčinou žiť každý deň 🙂 Prispôsobuje hodiny presne podľa potrieb jednotlivca, neustále na sebe pracuje, hodiny sú vždy zábavné a náučné nabité výbornou energiou a atmosférou. 🙂 Kiež by takých skvelých učiteľov bolo viac!

Sofia H.

Kika sa nebojí ani veľmi pokročilých študentov (C1) a aj im má rozhodne čo ponúknuť: konverzácia zameraná na dopredu vybranú tému a slovíčka mi pomáha nadobudnúť istotu, ktorá mi chýba. A čo je podstatné – nechá priestor študentovi, aby rozprával on, dokáže sa držať v pozadí a viesť hodinu skvele mierenými otázkami. Ďakujem :)))

Zuzka

S hodinami jsem byla velice spokojená. Kristina byla vždy dokonale na hodinu připravená, látku mi dokázala skvěle vysvětlit a se vším pomoct. 🙂 Doučování je pestré a zábavné.

Anouchka Ž.

S Kikou sa učím španielčinu popri práci už vyše roka. Začínala som s ňou od úplného začiatku a za rok mi pomohla dostať sa na takú úroveň, že som sama vycestovala do Španielska a mohla sa zúčastniť kurzu španielčiny v tej nádhernej a úžasnej krajine. Pripravila ma na všetky situácie, ktoré ma mohli stretnúť a to mi pomohlo aj v stresujúcejších momentoch, kedy mi napadlo iba to, čo sme sa naučili 🙂 Chcem povedať, že nespočetne krát som ďakovala, že som si našla takú skvelú lektorku. Nielenže je vždy pripravená, flexibilná, hodiny a témy sú prispôsobené podľa mojej rýchlosti učenia a zábavnou formou, ale dáva k tomu všetkému vždy viac. Vytvára príjemnú priateľskú atmosféru, zasiela aj mimo hodín podcasty, videá a materiály, neustále napreduje, rozvíja a zlepšuje kvalitu hodín a vie podporiť, keď príde občas obdobie kedy sa „vytratí“ to nadšenie z učenia. Tieto pridané hodnoty sú vzácne a som rada, že sú medzi nami takí ľudia ako Kika, ktorí svoju prácu robia s takým srdcom ako ona.

Kristy K.

Kristína je vždy usmiata, v dobrej nálade a tak hodina španielčiny ubehne ani neviem ako. Prejdeme vždy niečo z gramatiky, precvičíme si prebrané učivo a konverzujeme na určitú tému. Občas úplne odbočíme od témy, ale prečo nie? Vždy sa lepšie rozpráva o niečom, čo Vám je blízke. Je to trpezlivá, flexibilná doučovateľka, ktorá Vás povzbudí a pochváli, keď to najmenej čakáte a tak z Vás postupne opadne všetok stres z komunikácie v cudzom jazyku.

R.

Kika je neskutočne šikovná lektorka, keďže sama som tiež jazyková lektorka, som na kvalitu a odbornosť ľudí z rovnakej profesie dosť náročná 🙂 Veľmi mi vyhovuje jej spôsob učenia, na hodiny je perfektne pripravená, systematická a každá jedna lekcia s ňou je zaujímavá, či už robíme konverzáciu alebo gramatiku. Musím povedať, že je pre mňa inšpiráciou aj pre moje lekcie francúzštiny a taliančiny (jazyky ktoré učím ja). Môžem vrelo odporúčiť!

Danka L.

Kikine hodiny sú síce drahšie ako skupinové hodiny v jazykovke, avšak s Kikou preberiete za pár hodín tak veľa učiva ako by ste v jazykovke preberali za pol roka. Kika vždy prispôsobí hodiny na mieru a je veľmi prijemná a nestretol som človeka ktorý by vedel tak dobre a zrozumiteľne vysvetľovať gramatiku ako Kika. Odporúčam jej hodiny všetkými 10 prstami.

Alexander B.

Kika je top lektorka, pozitívne naladená dáma s veľkým srdcom a super zmyslom pre humor.

L.

Lekcie španielčiny mi veľmi pomáhajú, odkedy na ne chodím a cítim veľký pokrok vo svojej španielčine. Na všetkych hodinách prebereme trošku gramatiky, potom si dáme konverzáciu, a niekedy si zahráme aj nejakú španielsku hru. Tiež pozerávame nejaké videá o ktorých potom musím rozprávať ako som ich pochopil a o čom boli. Keď v škole nejakej téme nepochopím na lekciách španielčiny je mi vždy veľmi dobre vysvetlená a aj si túto tému vyskúšame na nejakých úlohách. Odkedy mám tieto lekcie dostávam samé jednotky v škole a perfektne chápem všetky témy zo školy. Väcšinou sa naučím aj nejaké nové témy ktoré potom viem využiť v škole ale aj v iných situáciach.

Ben D.

Španielčina bola pre mňa vždy veľmi atraktívnym jazykom, ktorým som túžila hovoriť. Vďaka Kristínke je pre mňa štúdium španielčiny zábavou, radosťou a zároveň aj príjemne stráveným časom. Kristínka je nielen milým a pozitívnym človekom, ale aj vynikajúcou a profesionálnou lektorkou. Pre mňa je človekom so srdcom a profesiou na pravom mieste. Úprimne Kristínku odporúčam!

Ivetka T.

Buenos dias! Kika je úplne super zlatá a vždy (aj keď jej dám vedieť na poslednú chvíľu) pripravená doučovateľka. Menila som školu a tak som musela „prekonvertovať“ z francúzštiny na španielčinu. S Kikou mi to trvalo len 7 hodín! Za 7 hodín som dobehla spolužiakov, ktorí sa španielčinu učili 4 mesiace! Kika má totiž pripravené veľmi efektné a zábavné hry, aktivity aj cvičenia, vďaka ktorým som to zvládla ♥️ (nevynechali sme samozrejme ani počúvanie niektorých španielskych hitov ). Všetkým odporúčam KIKU !!! Hasta pronto Kika.

Raška R.

S hodinami španielčiny som bola veľmi spokojná, odvážila som sa viac rozprávať tak, aby som z toho nebola vystresovaná. Zopakovala som si niektoré gramatické javy a rozšírila si slovnú zásobu. Páčilo sa mi, že vždy sme čítali nejaký zaujímavý článok s kopou nových slovíčok a že to bolo prestriedané konverzáciami, takže som sa nenudila.  Kristína ako učiteľka je veľmi milá a trpezlivá a určite odporúčam. 🙂

Kristína G.

Absolvovala som 20 lekcií s Kikou a ak by mi to dovolil čas, určite by som v tom pokračovala. Kika je veľmi príjemná, milá, múdra žena s ktorou sa dá diskutovať na každú tému. Isteže v španielčine 🙂 Až budem hľadať lektora v budúcnosti, určite to bude Kika. Na hodinu je stále pripravená a tým pádom nestráca Váš čas 🙂

Katka K.

Hodiny s Kikou boli jednym slovom super. Pacilo sa mi, ze sme casto pracovali s kartickami a vela konverzovali. Maximalne produktivne vyuzity cas. Na hodinach sme sa orientovali na prax a rozpravanie. Gramatiku mi vysvetlila velmi jednoducho a bola ochotna dat mi vela cviceni aj na doma. Som rad, ze sa mi casovo prisposobila a vysla v ustrety, kedze som casto odcestovany. Dakujem za vsetko Kika.

Rado

Kika je skvelá lektorka s ktorou sú hodiny španielčiny vždy príjemné a veľa ťa naučia. Nemôžem jej nič vytknúť 🙂 Dala mi veľmi dobré základy, vďaka ktorým som sa sama v Španielsku nestratila. Rozhodne sa teším keď budem v lekciách s Kikou pokračovať. 

Veronika M.

Oceňujem Vašu nesmiernu tvorivosť pri príprave hodiny – často ste prišli s nejakou zaujímavou a neošúchanou témou alebo aktivitou.

M.K.

Mam stastie, ze som nasla lektorku ako je Kristinka. Pomohla mi naucit sa jazyk za kratky cas, pretoze sa stahujem do Spanielska. Na zaciatku som ani nedufala, ze by som za 4 mesiace mohla plynule konverzovat v spanielcine.  Z kazdej lekcie citite, ze ju ucenie bavi a ma na to talent. Aj tazsiu gramatiku vie vysvetlit zrozumitelne. Kurz s nou ale nie je len neosobne ucenie sa jazyka. Ste v peknom prostreti a pozitivnej nalade. Kika je velmi prijemna, trpezliva a empaticka zena. Velmi mi povahovo sadla, vzdy som sa na nase hodiny tesila a po nich som odchadzala so super naladou. Uplne vas namotivuje na spanielcinu a zabudnete na strest z rozpravania. Dakujem za vsetko a urcite odporucam.

Naďa

Kika je tá, ktorú hľadáte pri učení španielčiny! Má profesionálny, ale priateľský prístup. Je dokonalo pripravená na každú hodinu, počas ktorej nepočujete nič iné iba španielčinu, čo je veľmi nápomocné, či ste začiatočníkom, alebo máte španielčinu v malíčku. Je milá, vtipná a veľmi trpezlivá, čo považujem za najdôležitejšie. Nikdy som si nemyslela, že je možné, aby som sa jazyk učiť chcela, ale Kika mi úplne zmenila pohľad. 🙂

Alexandra T.

Lekcie u Kiky sú skvelé aj pre začiatočníkov, už po pár týždňoch začnete chápať krátke písané texty a videá, spoznáte základné frázy a orientáciu v jazyku. Na všetky možné témy Vám poskytne veľa materiálov na opakovanie, čiže ten progres v učení môžete aj sami vo voľnom čase urýchliť. Je zároveň veľmi priateľskou lektorkou, a je cítiť, že učenie španielčiny iných ju veľmi baví a napĺňa. Robí to s vášňou. Tomu kto sa rozhodol učiť španielčinu, určite odporúčam.

Michal F.

Hodiny s Kikou sú zaujímavé a interaktívne, používa rôzne spôsoby budovania slovnej zásoby, preberáme zaujímavé témy, nikdy nie je nuda. Veľmi odporúčam! 

Gabi T.

Kristína je veľmi kvalitná doučovateľka španielčiny, najväčšou výhodou jej hodín je ich flexibilita a prispôsobivosť podľa potrieb študenta. Okrem toho, že jednoduchým a zrozumiteľným spôsobom učí španielčinu s dôrazom najmä na jej používanie v konverzácii, takže na hodinách rozhodne nebýva nuda, sa hodina vždy prispôsobí akútnym potrebám študenta v prípade napríklad písomky v škole. Nemám naozaj jej hodinám čo vytknúť a ak hľadáte pútavý, kvalitný a flexibilný spôsob štúdia španielčiny, Kristína je naozaj vynikajúca.

Matej M.

Kristína es una profesora excelente!!!

Marek Š.

Kristína je výborná lektorka, na hodiny sa vždy veľmi teším a za 2 mesiace som sa naučila veľmi veľa. Hodiny mi maximálne vyhovujú , vždy mi zlepšia náladu. Hovorí ako rodená Španielka a má kamarátsky prístup, čo je pre mňa veľmi dôležité. Muchas gracias por todo.

Klaudia

Veľmi príjemné hodiny, dobre vyvážené čo sa týka gramatiky, konverzácie a počúvania. Páči sa mi systematický prístup. Je cítiť, že Kristína má rada španielčinu a že ju baví učiť.

Adriana B.

Kika je proste dokonalá lektorka :-). Vždy milá, ochotná a perfektne pripravená. Na hodinách vidno, že španielčinu učí s láskou, vždy má pripravené zaujímavé témy a cvičenia na mieru, gramatiku vysveľuje veľmi jednoducho a s nekonečnou trpezlivosťou. Na „domácu úlohu“ má vždy pripravené nejaké zaújímavé video, podcast alebo seriál, takže vás motivuje venovať sa španielčine aj vo voľnom čase.

Viky H.

Veľmi príjemná, milá a vtipná. Na hodinu je vždy perfektne pripravená, hodiny prispôsobuje potrebám, schopnostiam a záujmom študenta. Keď som odchádzala som na dovolenku, na vyučovaej hodine privítala článkom so zaujímavosťami ostrova, na ktorý som odchádzala. Hodiny sú jednoducho veľmi zábavné, a španielčina zrazu nie je niečo, čo musím, ale čo chcem. 🙂

Laura S.

Lekcie španielčiny s Kikou vrelo odporúčam! Konverzáciu i gramatiku prispôsobí Vašim potrebám a poskytne množstvo užitočných materiálov a rád. Na hodiny je skvelo pripravená, nuda nehrozí. Cítite sa s ňou veľmi príjemne a rozhovoríte sa ani sami neviete ako.

Lucia V.

Hodiny a Kristínou sú vždy dobre organizované a časovo rozvrhnuté. Zároveň je hodina motivačná a veľmi príjemná.

Maťa M.

Kika mi pomohla zlepšiť známku zo španielčiny z 3 na 1. Pomohla mi, aby som sa nebála rozprávať po španielsky a bola stále veľmi milá. Hlavne z gramatiky mi všetko vysvetlila tak, že som to hneď pochopila. Keď som mala pred písomkou, zavolala som jej a našla si na mňa čas aj cez víkend. Ďakujem.

Natália V.

Vždy vzorne pripravená na hodinu a profesionálny pristup.

M.P.

Nemôžem povedať nič zlé, som mimoriadne spokojný s doučkom. Kristína ma doučila španielčinu výborne a tiež mi pomohla zmeniť prístup k učeniu tohoto jazyku k lepšiemu a naučila ma, ako nájsť v španielčine krásu a mať tento jazyk rád. Hodiny s ňou sú záživné aj zábavné a celkovo ma toto doučko baví. Tak isto aj prostredie pod hradom a výhľad na hrad je upokojujúci. Kristína je tiež veľmi tolerantná, keď niekedy, hoci nerád, meškám. Neviem co ďalej povedať skrátka kto sa chce doručiť španielsky a celkovo prístup – vrelo odporúčam Kristínu.

Samuel S.

Tieto hodiny, co som mohla mat cest zdokonalit sa v spanielcine, boli uzasne, vela novych veci som sa naucila. Pomahala mi s domacimi ulohami, co som dostala zo spanielciny a zdokonalovala som sa v rozpravani, v gramatike a najma pochopeni textu. Som velmi rada, ze som mala takuto uzasnu ucitelku spanielciny. Ja osobne som vyskusala vela doucovateliek, ale zo vsetkych je najlepsia ona Kristina – mila, vtipna, chytra baba.

Lea

Super, Kika je vždy na hodinu pripravená, posiela kvalitné materiály, z každej hodiny sa vždy veľa naučím a k tomu ešte aj zábavnou formou. odporúčam 🙂

Júlia Š.

Doučovanie s Kristínou mi veľmi pomohlo na prípravu na maturitu. Hodiny mala veľmi dobre zorganizované a navyše neboli nudné. Používala vlastné materiály a čítať mi dávala zaujímavé články. Je dobré, keď je výučba spojená s vecami, ktoré sa konkrétne dejú vo svete. Stále sme konverzovali len po španielsky a zlepšila sa tak moja slovná zásoba. Určite doporučujem!

Zuzana M.

Dobrá atmosféra na hodinách už od prvého kontaktu so španielčinou. Super pre začiatočníkov!

S.V.

S Kristínou mám veľmi dobré skúsenosti a s istotou môžem povedať, že jej hodiny boli naplňujúce! Moja aktuálna úroveň sa pohybuje niekde medzi levelom B1-B2. Páčilo sa mi prispôsobovanie tém k mojim záujmom, konverzácia a naučenie sa nových vecí a to nie len v oblasti španielčiny. 🙂

Martina K.

Keďže som potrebovala naozaj dobrý CV a motivačný list, aby som sa dostala do španielskej dobrovoľníckej organizácie, oslovila som Kiku, či mi nepomôže vytvoriť niečo naozaj originálne, čo by ich zaujalo. Bola som veľmi spokojná s jej prístupom a pripravenosťou. Čas na hodine bol pre mňa obohacujúcim. Páčilo sa mi, že sa Kika zaujímala aj po doučovaní, aký úspech mal môj CV a motivačný list. Odporučila by som ju určite každému, kto má rád španielčinu, profesionálny prístup a ľudí, ktorí sú zhovievaví a ústretoví. Naozaj pozorná a milá dievčina.

Miriam V.

Kika je milá, príjemná osoba a doučovateľka v jednom. Vysvetlí, pomôže. Chodím na bilingválne gymnázium. Páčilo sa mi, ako vedela vždy pred hodinou pripraviť materiály zo španielskej literatúry, vysvetliť mi to, ako som potrebovala. Veľmi mi to pomohlo.

Alenka B.

Perfektná príprava na hodinu a veľmi dobre vysvetlená gramatika. Taktiež doučovanie prebiehalo v priateľskom duchu a príjemnej atmosfére, čo je veľká podpora pre osobu, ktorá je doučovaná, dodá vám to sebavedomie a tiež sa rýchlejšie rozhovoríte v danom jazyku.

R.L.

Milá, priateľská a vždy pozitívne naladená. Každá hodina je zaujímavá a prispôsobená študentovým potrebám. Hodiny su veľmi efekívne a taktiež aj domáce úlohy. Jednoznačne odporúčam každému jednému, kto sa chce zlepšiť v španielčine.

Paulína Š.

Super doučovatelka španělštiny. Vždy je připravená s materialy na hodinu a mluví velmi dobře španělsky a je na ní vždy spoleh. Jsem velmi ráda, že mě doučovala a doporuču ji každému.

Tereza Ž.